DOLAR 33,0986 0.08%
EURO 36,2974 0.22%
ALTIN 2.625,170,44
BITCOIN 2140148-1,56%
Kahramanmaraş
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ÇAĞLAYANCERİT HAK ETTİĞİ DEĞERE ULAŞACAK

ÇAĞLAYANCERİT HAK ETTİĞİ DEĞERE ULAŞACAK

ABONE OL
29 Nisan 2024 06:58
ÇAĞLAYANCERİT HAK ETTİĞİ DEĞERE ULAŞACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Türkiye’nin şu anda ilçe bazında en geç belediye başkanı olarak göreve başlayan Çağlayancerit belediye Başkanı Av. Yemliha Göktaş, Çağlayancerit’in vizyonunu ve misyonunu değiştireceğini ifade ederek, Çağlayancerit’in hak ettiği hizmetleri alabilmesi için gece gündüz çalışacağının altını çizdi.


31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde İyi Parti Çağlayancerit Belediye Başkanı olarak seçilen ve Türkiye’nin ilçeler bazında 2024 yılının en genç Belediye başkanı olarak tarihe geçen Av. Yemliha Göktaş, Çağlayancerit’in hizmetlerden yeterince yararlanamadığını ve bu makus kaderini değiştirmek için gece gündüz çalışacağını ifade ederek; “Çağlayancerit’in daha iyi hizmet alabilmesi için buradayız ve görevimize başladık. Şu anda da memleketimize hizmet etmek için vatandaşlarımız bizi tercih etti. Biz de elimizden geldiğince inşallah canla, başla mücadele vereceğimize, vatandaşlarımıza söz ver bu yolda da çalışmalarımızı ileteceğiz inşallah. Bu yönde çalışacağız. Bize duyulan güveni, milletimizin reylerine inşallah biz layık olmaya çalışacağız” dedi.


“DULKADİROĞLU – ÇAĞLAYANCERİT YOLU BÖLGENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK”
Malumunuz Çağlayancerit’e gelirken başka illerin sınırları arasından gelirsiniz bu da ilimiz ve ilçemiz adına çok utanç verici bir durumdur diyen Çağlayancerit Belediye Başkanı Yemliha Göktaş, ““Maalesef uzun yıllardır yılan hikayesine dönen Dulkadiroğlu- Çağlayancerit yolumuz var. Kahramanmaraş ile Çağlayancerit’in arasındaki kilometre bazında 45’e düşecek. Diğer il sınırlarına girilmeden Dulkadiroğlu ilçesinden Çağlayancerit ilçemize 45 kilometre ile geliş-gidiş yapılacak. Bu ne demek oluyor, Çağlayancerit’in ekonomisinin kalkınması oluyor. Burada Fabrikalarda çalışan onlarca insanımız var. Geçimleri nedeni ile Şehir Merkezine gidiyorlar. Bazıları ev bulamadığı için Çağlayanceritte ikamet ediyor. Bu da onlar için hem vakit kaybı hemde yol yorgunu düşüyorlar, mesafe 45 kilometreye düştüğünde ise bu sorun ortadan kalkacak. Bununla ilgili de Vali Bey’le de özel bir görüşme gerçekleştirdik. Yani şu anda projeye alındı bu yol. ilk etapta 14 kilometrelik kısmı Maraş, Mado Kavşağı’yla Ağyar’a kadar olan kısım şu anda bu yıl yapılacağı bilgisi bize ulaştık. Ama biz şunu Biz sadece bizim için değil falanca için değil bölge için yani bölgenin kaderini değiştirecek bir program aslında bu. Mutlaka buranın bir takipçisi olacağız. İnşallah en büyük hedefimiz Kahramanmaraş’tan Doğukent ile Çağlayancerit yolunun yapımı noktasında takipçisi olacağız” dedi.


“PROJELERİMİZİ HAYATA TEK TEK GEÇİRECEĞİZ”
İlçenin kalkınması için bizim projelerimiz var diyen Çağlayancerit Belediye Başkanı Yemliha Göktaş, “sağ olsun bir önceki belediye başkanımız Hanefi Sarıaltun, sizler vasıtasıyla onlara teşekkür etmek istiyorum. Halihazırda şu anda bir ceviz işletme tesisimiz var. Biz bu tesisin daha kapsamlı bir şekilde ilerlemesi için çalışmalar yürütüyoruz. Şu anda da yine aynı şekilde hem tesisimizde GES projemiz var mesela orada. Yani öz kaynak yerlerimizi artırmayı denedik. Bu projeleri biz de geliştirerek devam ettireceğiz. Bizim aslında şu anda öncelikli hedeflerimiz arasında projelerimiz arasında Gerçekten şu anda maalesef belediye yönetimimize daha yeni geldik ama verileri incelediğimizde biz şu sorunla karşılaşıyoruz. Gerçekten şu bir gerçek ki yani belediyemizde şu anda gelir gider incelemesi yaptığımızda maalesef gelirimiz yaklaşık beş milyon civarında bir gelirimiz var Bunu ben şeffaflık olsun diye aslında söylüyorum” dedi.


“İSRAFI ÖNLEYİP ÖZ KAYNAKLARIMIZ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Yaklaşık bir 4,5 milyona yakın da işçi sadece işçilik giderimiz var diyen Başkan Göktaş; “Yani yakıt gideri 1 milyon civarında şu anda sadece aylık ortalama. Böyle bir ortamda hizmet noktasında illaki olacak. Bizim öncelikle amacımız şu anda görmüş olduğumuz israf var. İsrafı önleyerek tasarruf tedbirleri uygulayarak öncelikle öz kaynak yerlerimizi arttırmaya yönelik ilk hedefimiz bu. Sonrasında da inşallah öz kaynak yerlerimizi artırmaya yönelik. Şu anda biz mutlaka bu ilçeye seçim sürecinde sözünü vermiş olduğumuz kum ocağı projemiz var. Kum ocağını ve devamında bununla entegre olacak şekilde kilit parke tesistir. Mutlaka bunları da ilçemize kazandıracağız” dedi.


“PİYASAYA BORCUMUZ YOK”
Konuşmalarına önceki Dönem Belediye Başkanı Hanefi Sarıaltun’a teşekkür ederek başlayan Başkan Göktaş, Bizim Piyasaya yani esnafa olan bir borcumuz yok belediye olarak. Yani şöyle. Vadesi gelen bir raporumuz yok şu anda. Piyasaya yani esnafımıza borcumuz yok. Teşekkür ediyoruz Başkanımıza. Ama şunu da yani vatandaşımız bilsin. Biz belediyeyi aldığımızda zaten biz bunu sosyal medya hesaplarımızdan da belediyemizin internet sayfasından da inşallah paylaşacağız. Biz 31 Mart günü belediyeyi kazandığımızda belediyenin 31 Mart tarihi itibariyle yaklaşık 8 milyon civarında bir bankalara borcumuz var. Kredi borçları. Ama bu evvelinden gelen borçlar. İncelemesini yaptık. Yaklaşık 7 milyon da resmi kuruluşlara vergi borcudur, SSK borcudur. Yani totalde 15 milyon civarında borcumuz bulunmakta şu anda. Ama yani şöyle bir genel olarak Kahramanmaraş’taki diğer belediye başkanlarımızla da istişare ettiğimizde herhalde Nurhak’tan sonra yanılmıyorsam en iyi bütçe olarak biz olacağımızı düşünüyorum yani. Yapmış olduğumuz görüşmede öyleydi” ifadelerini kullandı.


“HALKIN TEVVECÜHÜ BABA MİRASIMDIR”
Seçim Çalışmaları kapsamında Sahaya her zaman Babamla çıktım ve Ekbimde her zaman yanımdaydı diyen Başkan Yemliha Göktaş, “Gerçekten vatandaşımız tercihini yaparken bu seçimde özellikle yerel seçimlerde partilerden ziyade şahıslar daha çok ön plana çıkıyor. Burada da Babam’a çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Bize güzel bir karne bırakmış. Güzel bir kariyerimiz var, Aile olarak. Vatandaşlar da bunun farkında. Yani biz şunu rahatlıkla söylüyoruz. Babamız 50 yıldan bu yana ticaretin içerisinde. Çok şükür bugüne kadar kimseye bir yanlış olmamış. Biz de bu mirasa sahip çıkmak istiyoruz. Bizim için en büyük buydu. Yine aynı şekilde temiz olan sayfamızı tertemiz bir şekilde ilerletmeyi hedefliyoruz. Vatandaşlarımız da şuna inandı, biliyor zaten. Biz de inşallah bunlara bu noktada güvenlerini boşa çıkamayacağız. Dürüst bir yönetim sergileyeceğimize inandılar. Bizleri tanıyorlar. Ondan dolayı yani ben seçimi kazandım inanıyorum yani gerçekten. Ve şeye de illaki tabii ki. Yani hamdolsun güzel bir üniversiteden güzel dereceyle mezun olduk. Almış olduğumuz eğitimimize de eğitime de güveniyoruz. Biz hatta vatandaşa şunu da söylemiştik. Yani Türkiye’den örnek vermiştik. Genel olarak düşünmek gerekirse yani meclisimiz altı yüz vekilden oluş Bunun yaklaşık olarak yüz elli tanesi hukukçu. Yani aslında bir nevi ülkeyi ülkenin dörtte biri, meclisin dörtte biri hukukçu ve ülkeyi hukuklar idare ediyor. Yani bu noktada Çağlayancerit’li de bir idare etmesi tabii ki iyi olacağını düşündük. Biz bu noktada da aynı şekilde vatandaşların durumlarımızı izah ettiğimizde vatandaşımız hem bu yönüyle hem inşallah dürüstlük yönüyle bizleri tercih etti. Biz bu güvene layık olacağız inşallah. Bu güveni boşa çıkaramayacağız” dedi.


“FIRAT BAŞKANLA UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ”
Biz Çağlayancerit İlçesi olarak İyi Partiden Belediye Başkanı olduk ama iktidar partisi Büyükşehir’de diye uyumsuz çalışacağız diye bir şey yok, bizim amacımız Çağlayancerit’e hizmet getirebilmektir diyen Başkan Göktaş; “o noktada da gerçekten Fırat Başkan’ımıza hem barodan meslektaşımız, ikimizde avukatız. Fırat Başkan’ımıza da biz gerçekten güveniyoruz. Yani Fırat Başkan’ımızla biz esasında şunu da ben bunu kamuoyuyla paylaşayım. Biz Başkanımızın doğru yapacağına inandığımız için, ilk meclis toplantısında da, büyükşehir meclis toplantısında da bu yönde desteğimizi açıklamıştık. Biz, kendisiyle yapmış olduğumuz, yani özel görüşmede de biz Fırat Başkanımıza doğru yapacağına inandığınız için sizi şartsız destekliyoruz başkan demiştik. Şahsi bir talebimiz asla olmayacak. Kesinlikle yani bizim zerre kadar şahsi talebimiz olmayacak. Ne istiyorsak memleketimize isteyeceğiz inşallah. Yani ilçeyi yirmi yıldan bu yana mevcut iktidar partisi tarafından yönetiliyordu. Gerçekten aslında bu mevcut iktidarın tabiri caizse yani bize ekmeği çok nasip olmadı. Niye nasip olmadı? Yani işte şöyle düşünüyoruz. Öyle zannediyorum ben. Ya zaten burası bizde. Bizim belediyemiz. Nasılsa biz burayı alırız şekille düşünüyordular. o sebeple yani o yönüyle düşündüğümüzde aslında mevcut iktidara yerel için konuşuyorum. Biz ders verme noktasında vatandaşlarımıza da tepkisi oldu zaten. Şimdi biz de zaten Fırat Başkanımıza şunu söyledik. Başkanım biz memleketimiz için yıllardan beri yıllardan bu yana verilen sözler var. Yerine getirilmeyen sözler var. İsmine istinaden Çağlayancerit’in içme suyuna ihtiyacı var. Ama maalesef su sorunu yaşıyoruz biz şu anda. Helete den Gaziantep’e Su gidiyor ama su kaynağı olan yerde maalesef bir su sorunu yaşıyoruz. Bu noktada biz desteklerini Fırat Başkanımıza ilettik. O da elinden geleni yapacağını bizleri söyledi ve biz de Fırat Başkanımıza da güveniyoruz. Biz uyum içerisinde, uzlaşı kültürü içerisinde inşallah yönetimi bu şekilde dizayn edeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.