DOLAR 33,0900 0.04%
EURO 36,3242 0.25%
ALTIN 2.615,210,06
BITCOIN 21274640,08%
Kahramanmaraş
28°

AÇIK

03:44

İMSAK'A KALAN SÜRE

KARAİSMAİLOĞLU: “TİCARET YOLLARINDA SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE’NİN ALTYAPISINI GELİŞTİRİYORUZ”
  • Habernik
  • KAMU KURUM
  • KARAİSMAİLOĞLU: “TİCARET YOLLARINDA SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE’NİN ALTYAPISINI GELİŞTİRİYORUZ”

KARAİSMAİLOĞLU: “TİCARET YOLLARINDA SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE’NİN ALTYAPISINI GELİŞTİRİYORUZ”

ABONE OL
26 Ocak 2023 13:37
KARAİSMAİLOĞLU: “TİCARET YOLLARINDA SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE’NİN ALTYAPISINI GELİŞTİRİYORUZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARAİSMAİLOĞLU:TİCARET YOLLARINDA SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE’NİN ALTYAPISINI GELİŞTİRİYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gemlik’in ulaşım ağını güçlendirecek Yenimahalle farklı seviyeli kavşağı hizmete sunduklarını belirterek, yol standardının yükselmesiyle trafik yoğunluğunun azalacağını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gemlik Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşak açılış törenine katıldı. Bursa’da yapılan yatırımlara işaret eden Karaismailoğlu, “Şanlı Cumhuriyet’imizin 100. kuruluş yıl dönümü, Türkiye Yüzyılı’nın işaret fişeği 2023 yılının ilk günlerinde de Bursa’daydık. Bursa’mıza hizmetlerimizin son örnekleri olan 7 ayrı karayolu projemizin açılışını yaptık. TEKNOSAB Kavşağı’nın temelini attık. Geçen hafta sonu yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Bursa’mızdaki Emek–YHT Gar-Şehir Hastanesi Projemiz kapsamındaki 3,5 kilometrelik Üniversite-Görükle metro çalışmalarımızı başlattık” dedi.

GEMLİK’TE TRAFİK YOĞUNLUĞU RAHATLAYACAK

Gemlik’in; Marmara Bölgesi’ndeki hızlı sanayileşme ve ticaret hacminin ihtiyacı olan denizyolu taşımacılığında en önemli liman bölgelerinden biri olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, ayrıca Türkiye’nin 4. büyük serbest bölgesinin Gemlik’te bulunmasının ilçenin hızla gelişmesini sağladığını söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Gemlik’in ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkında olduklarını dile getiren Karaismailoğlu, açıklamasına şöyle devam etti: 

“Bu nedenle Gemlik–Armutlu Yolu üzerindeki Gemlik Yenimahalle yol ayrımında bin 75 metre uzunluğundaki Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı’nı inşa ettik. Projenin toplam uzunluğu; 950 metrelik bağlantı yollarıyla birlikte 2 kilometreyi aşıyor. Yolun Yenimahalle geçişi, tek yoldu. Bölünmüş yol standardına yükselttik. Ayrıca, yolun platform genişliği 12 metreden 19 metreye çıktığı için trafik yoğunluğu da rahatlayacak. Gemlikliler de bu cennet ilçemizi ziyaret edenler de rahat bir nefes alacak. Elbette her projemizde olduğu gibi çevresel faydaları da gözettik. Artık dur-kalk yapan, bu esnada ciddi yakıt israfına ve hava kirliliğine neden olan araçlar olmayacak.”

YÜRÜTTÜĞÜMÜZ ÇALIŞMALARLA, GELECEĞE YOL AÇIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yol Medeniyettir” diyerek işaret ettiği istikamette, vatana ve millete kar kış demeden hizmet etmeye devam ettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, Türkiye’yi yarınlara taşıyacak büyük projeleri hayata geçirerek yurdun geleceğine ışık tuttuklarını belirtti.  Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, “Yürüttüğümüz çalışmalarla, geleceğe yol açıyoruz; üretime yol açıyoruz; istihdama yol açıyoruz; refaha yol açıyoruz; kalkınmaya yol açıyoruz. Yani, Türkiye’nin yolunu açıyoruz. Bakanlığımız bünyesindeki en önemli hizmet kollarından karayolu taşımacılığı, en vazgeçilmez ulaşım modlarından biridir. Hem uluslararası hem de yurt içi yük ve yolcu taşımacılık faaliyetlerinde kilit bir rol oynar. Lojistik sistemin kılcal damarı olarak hayati bir fonksiyon üstlenir. Karayolları, çağın ihtiyaçlarına uygun inşa edilmiş projeler sayesinde ülkelerin çehresini aydınlattığı gibi uluslararası pazarlarda rekabet avantajının elde edilmesi için de kritik önemdedir. Biz de bu önemin farkında ve binlerce çalışma arkadaşımızla beraber işimizin her daim başındayız. Bakanlığımızın, bu çalışmaları sayesinde ekonomiye doğrudan katkı sağlayan, yüksek kalitede, kesintisiz, konforlu ve en üst düzeyde güvenlik sunan karayolları, yenilikçi değerlerle bezenmiş, eşit, dengeli, sürdürülebilir kalkınma hamlelerinin öncüsü konumuna yükseldi” ifadelerini kullandı.

ÜLKEMİZİN ULAŞIM VE İLETİŞİM ALTYAPISINA 183 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE YATIRIM YAPTIK

“Milletimize hizmetin en iyisini sunabilme, Türkiye Yüzyılı’na giden yolda altyapıyı inşa ederek gençlerimize, ülkemize hizmet edebilmenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz” diyen Karaismailoğlu, bu gururun motivasyonlarının, heyecanlarının, çalışkanlıklarının ana kaynağı olduğunu belirtti. Hiçbir zaman durmadıklarını, hep yola devam dediklerini aktaran Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin ulaşım ve iletişim altyapısına son 20 yılda tam 183 milyar doların üzerinde yatırım yaptıklarının altını çizdi. 

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR KÖŞESİNDE HİZMET VE ESER FIRTINASI ESTİRİYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet ve eser fırtınası estirdik, estirmeye devam ediyoruz. Başkalarının 100 yılda inşa edemediği dev projeleri, dünya çapındaki eserleri 20 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak yalnızca ülkemizin değil, dünyanın da hizmetine sunduk. Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim, Osmangazi ve 1915 Çanakkale Köprüleri ile İstanbul-İzmir, Ankara-Niğde ve Kuzey Marmara otoyolları gibi özellikle ileri teknoloji gerektiren büyük ölçekli karayolu eserleri sayesinde ortaya koyduğumuz başarılarla ülkemizi uluslararası bir koridora çevirdik. Dünyayı Türkiye’ye bağladık. Ülkemizi bölünmüş yollar, otoyollar, mega projeler ve akıllı ulaşım sistemleriyle çağın ilerisine taşıdık. 2003 yılı öncesi 6 bin kilometre uzunluğundaki bölünmüş yol ağımızı, 29 bin kilometreye çıkardık. Ayrıca; 3 bin 665 kilometre bölünmüş yol, 458 kilometre uzunluğunda 127 karayolu tüneli ve 80 kilometre uzunluğunda 488 köprü ve viyadük inşaatımız da aynı zamanda devam ediyor. 2053’e geldiğimizde ise bölünmüş yol ağımızı 38 bin kilometreyi ulaştıracağız” şeklinde konuştu. 

DÜNYADA, TİCARET YOLLARINDA SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE’NİN ALTYAPISINI GELİŞTİRİYORUZ

Bu hedeflerine Gemlik’te Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı’nı, Yalova’da ise Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yollarını açarak bir adım daha yaklaştıklarını anlatan Karaismailoğlu, Cumhuriyetin yüzüncü yılında daha nice büyük projeleri tamamlayacaklarını ve yenilerine başlayacaklarını kaydetti. “Dünyayı coğrafyamıza entegre etmeyi hedefleyen iddialı bir sürecimiz var ve bu süreci ulaşımın her modunda başarıyla yönetiyoruz” diyen Karaismailoğlu, “Dünyada, ticaret yollarında söz sahibi Türkiye’nin altyapısını inşa ediyor, geliştiriyoruz. Dur-durak bilmiyor, gençlerimizin yolunu açmak için en iyisini, en doğrusunu, en konforlusunu inşa etmeye devam edeceğiz. Yatırımlarımız mühendisinden işçisine, teknisyeninden yüklenicilerimize kadar bir bütün olarak ortaya koyduğumuz irade, emek ve alın terinin ürünüdür” değerlendirmesinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.